Datça
Konum
5 gece
Konaklama Zamanı
18 – 55
Yaş Aralığı
Kano
Aktivite

Ege ile Akdeniz’i, Datça Yarımadası’nın kuzeyini ve güneyini farklı noktalarda kamp kurarak harika bir deneyim eşliğinde gezin.

Deniz kanosu (Sea Kayak),sahilleri ve koyları gezmenin en doğal yollarından biridir.

Tur sırasında yarımadanın kuzeyinde olan Ege Deniz’inden başlayarak farklı koylarda konaklayacak ve “Balıkaşıran’dan” Akdeniz’e geçerek Hisarönü Koyu’nda aktiviteyi tamamlayacaksınız.

Her gece farklı bir noktada konaklayacak ve harika manzaralar eşliğinde doğanın güzelliklerini seyredeceksiniz.

Tekne ve kano ile eşlik eden rehberlerimiz, turunuzun güvenli ve konforlu geçmesini sağlayacaklardır.

 

Konaklama :

ilk gece Surf Boutique Hotel’in konforlu odalarında konaklayacaksınız. Kendi özel plajına ve sörf okuluna sahip Surf Boutique Hotel’in konforlu bungalow ve standart oda seçenekleri, spor sonrası rahat bir konaklama imkanı sunmaktadır. Her odada banyo, klima ve televizyon bulunmaktadır.

İlk gün yola çıktıktan sonra 2-3-4. geceleri farklı koylarda veya adalarda kamp yaparak geçireceksiniz. Kamp sırasında eşyalarınız önceden getirilmiş olup öğlen ve akşam yemekleri sizi takip eden kamp aşçısı tarafından hazırlanacaktır.

5.gece, son nokta olan Selimiye’deki restoranda öğlen yemeği yiyip eşyalarınızı otele bıraktıktan sonra akşam yemeği ve serbest zaman olacaktır.

 

Datça Kamplı Kano Turu’nun Artıları :

 • Akdeniz ve Ege Denizi’nde kano aktivitesi
 • Her gece farklı koylarda kamp ile harika bir macera gezisi
 • Tekne ile güvenlik ve destek
Program:
 • 1- Gün Giriş; Surf Boutique Hotel’e giriş, hazırlık ve alıştırma
Otele giriş 12’den itibaren yapılmaktadır. Grubun giriş saatine göre gün içinde rehberlerimizle tanışacak, malzemelerinizi hazırlayabileceksiniz. İsteyenler kısa bir kano turu ve eğitimi alabileceklerdir. Deniz kenarında bulunan restoranda güzel bir akşam yemeği yedikten sonra konforlu odalarda konaklayabileceksiniz.  
 • 2- Alavara Transfer - Alavara Balıkaşıran Kano:
Sabah erken saatlerde kahvaltıdan sonra araba ile kısa bir yolculukla, malzemelerimizin ve kanolarımızın beklediği el değmemiş Alavara ya doğru gidiyoruz. Alavara’dan rehberlerimiz ve teknemiz ile birlikte dalgaları arkamıza alarak Datça Yarımadası’nın Kuzey kıyılarında bulunan küçük koyları geziyor, gerektiği zaman yüzme molaları vererek Balıkaşıran mevkiine doğru kürek çekiyoruz.   *Öğle ve akşam yemekleri ile kamp, yolda, tamamen bakir koylarda yapılacaktır. *Dalgaların bizi arkadan ittiği ve ortalama 11 km süren bir rotadır.  
 • 3- Balıkaşıran - Bördübet Kano: Dinlenme ve Dişlice Koyu’na transfer, Dişlice Koyu’nda Kamp
Kamp yerimizde kahvaltımızı yaptıktan sonra, coğrafyanın değiştiği yarımadanın sonuna Bördübet Koyu’na doğru kürek çekiyoruz. Ortalama 7 kmdir. İzgim Plajı’nda Ege Deniz’i maceramızı sonlandırıyoruz. Molamız sırasında takımımız kanolarımızı yükleyip Akdeniz tarafına götürüyor. Ege Deniz’i tarafında Hisarönü Koyu’nda bulunan Dişlice Adası’nın yakınlarında olan kamp yerimize transfer ile gidiyor ve orada konaklıyoruz.  
 • 4- Dişlice - Kamelya Adası Kano - Kamelya (Manastır) Adası’nda Kamp
Hisarönü Körfezi’nin karşı tarafına rahat bir şekilde geçebilmek için sabah erkenden yola çıkıyoruz. Dişlice Adası’nın yanından geçerek Kamelya Adası’na gidiyoruz. Sonrasında adaların etrafında rahatça keyif yapıyoruz. Geceyi ise Kamelya Adası’nda bulunan tarihi manastırın yanı başında geçiriyoruz. Ortalama 10 km’dir.  
 • 5- Kamelya (Manastır Adası) - Selimiye Kano: Restoranda öğlen yemeği , Selimiye’de konaklama (akşam yemeği dahil değil)
Kamp yerimizden çıkarak uçurumların altından, Küçükven Burnu’nu geçerek Kargı Adası’na doğru, sonrasında kıyıları takip ederek selimiye’ye doğru gidiyoruz. Öğle yemeği için Delikli Koy’da bulunan güzel bir restaurantta balık yiyoruz. Sonrasında, Selimiye Koyu’nda bulunan otelimize doğru kürek çekiyoruz. Selimiye’ye geldiğimizde kanolarımızı teslim ediyor, otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve alışveriş için serbest zamanınız olacaktır.  
 •  6- Çıkış günü: Selimiye’den çıkıyoruz ve turumuz sona eriyor.

Bu program özel tarihlerle sınırlıdır.

Tarihler:

14 Eylül, 21 Eylül, 28 Eylül
5 Ekim, 12 Ekim, 19 Ekim, 26 Ekim
2 Kasım, 9 Kasım, 16 Kasım, 23 Kasım, 30 Kasım

4 kişilik kayıt olmayan haftalar iptal olacaktır!

 

 Tur içerik bilgileri

Fiyata Dahil Olanlar

 • 2 gece otelde konaklama
 • Kamp için çadır ve yatak (uyku tulumları dahil değildir.)
 • Surf Boutique Hotel’de akşam yemeği ve sabah kahvaltısı
 • Selimiye’de öğle yemeği ve sabah kahvaltısı
 • Kamplar sırasında sabah, öğlen, akşam yemekleri
 • Kano ve kürekler ile can yeleği
 • Rehberlik hizmeti
 • Seyir noktaları arasında eşya ve malzeme transferleri

Dahil olmayanlar

 • Yemekler sırasındaki su hariç tüm içecekler
 • Otele ulaşım
 

Tur Yorumları

Bu tur için henüz yorum yapılmamış

Bir Yorum Bırakın

Puan